RGV High School Football Playoff Schedule


    Football CBS4 Sports Web.jpg

    (CBS 4 Sports) - Here are the games currently scheduled for the High School Football Playoffs.

    RGV High School Football Playoff Schedule

    Thursday, November 15th

    5A Division 1 - Bi-District

    Brownsville Veterans at Corpus Christi Veterans - Buccaneer Stadium 7:00 pm

    Corpus Christi Ray at Brownsville Pace - 7:00 pm

    2A- Division I - Bi-District

    Santa Maria vs. Shiner - Pirate Stadium - Sinton, TX - 7:00 pm


    Friday, November 16th

    6A - Division I - Bi-District

    Edinburg at San Benito - 7:30 pm

    Harlingen at Weslaco - 7:30 pm

    Mission at Laredo United South - Laredo SAC - 7:30 PM

    6A Division II - Bi-District

    Harlingen South at Edinburg Vela - 7:30 pm

    Weslaco East at Brownsville Hanna -7:30 pm

    Eagle Pass at PSJA Bears - 7:00 pm

    5A Division I

    Victoria East at Mission Veterans - 7:30 pm

    Valley View at Calallen 7:30 pm

    Palmview at Flour Bluff - Hornet Stadium 7:30 pm

    5A Division II - Bi-District

    Port LaVaca Calhoun at Sharyland Pioneer 7:30 pm

    Mercedes at San Antonio Southside - 7:30 pm

    4A Division I - Bi-District

    La Feria v. Beeville Jones - CC Cabaniss Stadium 7:30 pm


    4A Division II - Bi-District

    Rio Hondo vs. Ingleside - Leo Aguilar Stadium - Los Fresnos, TX - 7:30 pm

    Port Isabel v. Corpus Christi West Oso - Mercedes Tiger Stadium 7:30 pm

    Orange Grove v. Raymondville - Bennie La Prade Stadium - Donna 7:30 pm

    Progreso at Rockport-Fulton - 7:30 pm

    3A - Division I - Bi-District

    Lyford vs. Cole - Boggus Stadium - Harlingen, TX 7:30 pm

    3A- Division II

    Santa Rosa vs Poth - Pirate Stadium - Mathis, TX 7:30 pm

    2A - Division II

    La Villa vs. Runge - Tuloso-Midway Stadium 7:30 pm

    TAPPS - Division II

    St. Joseph Academy at Houston Second Baptist 7:00 pm

    Saturday November 16th

    6A - Division I - Bi-District

    Laredo United South at PSJA North - 5:00 pm

    6A - Division II - Bi-District

    McAllen Memorial at Laredo Alexander - Laredo SAC - 4:00 pm

    5A Division II - Bi-District

    Somerset at Sharyland - Thompson Stadium 6:00 pm

    4A Division I - Bi-District

    Grulla vs. La Vernia at Sinton, TX - 6:00 pm


    News In Photos

      Loading ...